FORGOT YOUR DETAILS?

Co je to webhosting?

Jedná se o službu poskytovanou provozovatelem serveru, který vám za úplatu poskytne prostor na jeho zařízení (serveru).

Co je to webhosting?

Co je to webhosting?

Jedná se o službu poskytovanou provozovatelem serveru, který vám za úplatu poskytne prostor na jeho zařízení (serveru). Ceny se pohybují od řádu pár korun měsíčně až po řády stokorun. Cena je závislá na velikosti datového prostoru, velikosti přidělené paměti atd.

Při výběru vhodného poskytovatele webhostingových služeb je dobré prostudovat co nabízený tarif obsahuje a za co si budete muset připlatit. Určitě se dívejte na velikost paměti, která by měla být alespoň 256MB, pravidelné zálohování a obnova ze zálohy v ceně tarifu nebo neomezený přenos dat.

Toto jsou věci u kterých by jste řekli, že jsou snad standardem, ale po bližším zkoumání zjistíte že u hostingů, které se nabízí v řádech desetikorun měsíčně můžou být tyto služby extra zpoplatněny. I zde platí, že ne vždy je vhodné šetřit na nepravém místě.

Každopádně co se týká zálohování webových stránek a databáze se nespoléhejte jen na vašeho poskytovatele a zálohy si dělejte ještě extra. Protože není nic horšího než když rok budujete váš web nebo shop a nějakou chybou na serveru přijdete o data a váš poskytovatel vám oznámí, že zálohu webu nemá.

TOP