FORGOT YOUR DETAILS?

Jak importovat zboží do WooCommerce?

Co je to XML feed?

Objednat službu Import zboží do WooCommerce.

Dodání služby do 24 hodin
Jak importovat zboží do WooCommerce?

Jak importovat zboží do WooCommerce?

Provozujete internetový obchod na WooCommerce? Časem jistě narazíte na potřebu importovat zboží od dodavatele do vašeho shopu. Nejčastější situace je taková, že začnete provozovat internetový obchod a časem budete chtít rozšířit vaši nabídku a začnete hledat dodavatele, který vám je schopný poskytnout zboží k prodeji.

V takovém případě máte dvě možnosti. Zboží si naplníte ručně do vašeho shopu nebo využijete XML feed dodavatele a zboží si do vašeho shopu importujete a pak ho automaticky aktualizujete.

Co je to XML feed?

XML feed je datový soubor ve kterém nalezete potřebné informace k daným produktům v přesně definovaném tvaru. Ve většině případů se bude jednat o:

 • Název produktu
 • Popis produktu
 • Fotografie produktu
 • Objednací kód produktu
 • Cena produktu
 • Vlastnosti produktu
 • Varianty produktu
 • Kategorie produktu
 • Skladová dostupnost
 • Hmotnost produktu
 • Možnosti přepravy
 • Cena dopravy

 

Těchto několik položek bude s největší pravděpodobností v každém XML feedu, který vám dodavatel poskytne.

Jaké jsou výhody a nevýhody automatického importu zboží přes XML?

Nevýhodou, je vyšší náročnost na paměť u vašeho webhostingu. Pokud chcete zpracovávat větší množství dat tak je chce počítat s tím, že budete potřebovat ideálně 512MB RAM pokud bude možno víc tak to ničemu nevadí.

Co myslím tím větší množství dat?
Větším množstvím dat myslím zpracování 5000 a více položek v jednom cyklu. Pokud budeme načítat řádově stovky produktů tak si vystačíte s 256MB RAM. Při mém testování, když nastavím limit na 384 MB RAM jsem schopný naimportovat 20 položek za minutu včetně fotografií a 40 položek za minutu, když provádím aktualizaci cen a skladové dostupnosti. A to při manuálním spuštění aktualizace přes webový prohlížeč. Pokud využijeme CRONu tak se rychlost zvedne, ale zvedne se nám i náročnost na paměť a procesor na serveru. Vždy je nutné najít optimální rychlost zpracování která bude vyhovovat možnostem vašeho webhostingu.

To je snad jediná nevýhoda, která má řešení, ale zapomeňte na Wedos. Nic proti této službě, ale není určena pro WordPress s rozšířením WooCommerce a ne tak když budete chtít provádět automatické importy zboží.

Výhody: tady si dám dvojtečku, protože jich bude podstatně víc.

 • Dokážeme načíst a velké množství produktů, které by nám jinak zabralo mnoho dnů ne-li týdnů než by se nám podařilo tyto produkty dostat do vašeho shopu.
 • Dokážeme velice rychle automaticky aktualizovat stav skladu vašeho dodavatele a cenu produktu.
 • Dokážeme zpracovat „současně“ několik různých XML feedů . Nejsme limitováni pouze na jeden XML feed, pokud budete mít několik různých dodavatelů tak jsme schopni zpracovat různé XML feedy dokonce i s jinou datovou strukturou.
 • Dokážeme ovlivnit většinu parametrů při importu. Ať už se jedná např. o Titulek produktu, název produktu nebo název fotografie při ukládání a další parametry.
 • Je nás co z XML feedu použijeme. Já osobně na mých projektech většinou udělám první import a pak si upravuji fotografie a popisky, aby nedocházelo k duplicitě s dodavatelem. V dalším importu a aktualizacích pak, už mnou upravené položky nepřepisuji, pouze aktualizuji sklad a cenu.

 

Jak na import zboží do WooCommerce?
Použijeme nejlepší importovací plugin pro WordPress a tím je WP All Import PRO s rozšířením pro WooCommerce. Jedná se komerční plugin, který v této kombinaci, kterou budeme potřebovat stojí 249USD což je dle aktuálního kurzu nějakých 5500 Kč, já protože mám koupenou nejvyšší multi licenci tak vám ještě přidám rozšíření pro Advanced Custom Fields pomocí kterého jste schopni pomocí tohoto pluginu naimportovat takřka vše co máte v XML nebo CSV souboru.

Na kolik vás přijde tato nabízená služba včetně instalace pluginu a nastavení?

Při objednávce dnes pouhých 3200 Kč vč. DPH*

*Cena je za práci v rámci této mikroslužby. Plugin vám jakožto mému klientovi nainstaluji a aktivuji v rámci mé multilicence na 1 doménu s doživotní aktualizací poskytnuté výrobcem. Licence je dále nepřenosná.

Po objednání služby vás kontaktuji emailem, který byl uvedený v objednávce. Budu potřebovat dočasný přístup k vašemu WordPressu s právem instalace a nastavení pluginů. Po instalaci můj pracovní účet smažete.

TOP